Warsztaty „Nauka – biznes: portfolio nowych technologii medycznych”

3 lipca 2023

29 czerwca w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej odbyły się warsztaty Klastra NTMED pt.: „Nauka – biznes: portfolio nowych technologii medycznych”, podczas których zespoły naukowe prezentowały otoczeniu biznesowemu swoje rozwiązania.

Była to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z technologiami opracowanymi przez grupy badawcze Politechniki Warszawskiej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Naukowi i biznesowi partnerzy Klastra NTMED wspólnie tworzą unikatową przestrzeń dla rozwoju medycyny i farmacji.

W trakcie warsztatów można było nawiązać kontakty z grupami naukowymi zajmującymi się różnorodną tematyką. Poznaliśmy nowe rozwiązania w medycynie regeneracyjnej oraz innowacyjne opatrunki z żywymi komórkami. Przyjrzeliśmy się otrzymywaniu substancji aktywnych i immunoterapii onkologicznej. Omówiono także szereg technologii diagnostycznych oraz innych innowacyjnych pomysłów na rozwiązania codziennych wyzwań pacjentów i lekarzy. Pełen zakres tematyczny jest dostępny na liście omawianych technologii.

Koordynatorem klastra NTMED jest Politechnika Warszawska. Zainteresowanych podjęciem współpracy z Klastrem NTMED prosimy o kontakt: ntmed.cezamat@pw.edu.pl

Zobacz listę prelegentów

 

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu Hub Innowacji w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Nauka dla społeczeństwa”.

Patronat honorowy:

 

Skip to content