Wizyta studentów szkoły zimowej ENHANCE Winter School w CEZAMAT

7 lutego 2023

6 lutego 2023 r. w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT PW gościliśmy studentów z 9 uczelni, w tym 7 uczelni konsorcjum ENHANCE  oraz 2 uczelni ukraińskich.

Inauguracja szkoły zimowej ENHANCE Winter School in Data Literacy odbyła się 6 lutego 2023 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Po inauguracji studenci przenieśli się na zajęcia do sal Warsaw Design Factory na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, a po południu udali się na wizytę studyjną do Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej CEZAMAT PW.

Uczestników szkoły zimowej powitała Aleksandra Mościcka-Studzińska, Zastępca Dyrektora CEZAMAT, która przedstawiła pola badawcze poszczególnych działów naukowo-badawczych Centrum oraz opowiedziała o historii i rozwoju jednostki. Następnie prof. dr hab. inż. Romuald Beck, Pełnomocnik ds. projektów strategicznych, oprowadził gości po laboratoriach oraz po zapleczu technicznym, przedstawiając możliwości rozbudowy laboratoriów oraz wykorzystane technologie specyficzne dla budynku technologicznego CEZAMAT.

 

Szkoła zimowa ENHANCE Winter School in Data Literacy jest organizowana przez Politechnikę Warszawską w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme) we współpracy z Politechniką w Berlinie, Politechniką w Walencji oraz z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej. Dzięki dofinansowaniu NAWA możliwy był udział w szkole zimowej studentek z Ukrainy.

Szkoła zimowa ENHANCE Winter School in Data Literacy jest podzielona na dwie części: stacjonarną (od 6 do 10 lutego) oraz online (od 13 lutego do 10 marca). W trakcie tygodniowych wykładów i warsztatów na Politechnice Warszawskiej  studenci zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie wykorzystania baz danych, będą mieli też okazję poznać podstawy języka programowania Python, ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi najbardziej przydatnych w analizie danych.

W szkole zimowej uczestniczy 24 studentów z 9 uczelni i 6 krajów, wśród nich 7 uczelni konsorcjum ENHANCE i 2 uczelni ukraińskich, które są partnerami stowarzyszonymi konsorcjum: Politechniki Kijowskiej i Politechniki Lwowskiej. Studenci, którzy ukończą szkołę zimową, otrzymają certyfikat udziału w ENHANCE Winter School in Data Literacy równoważny 4 punktom ECTS.

Więcej informacji o szkole zimowej: winterschool.enhance.pw.edu.pl

Źródło: https://www.cwm.pw.edu.pl/Aktualnosci/Wazne-informacje/Inauguracja-szkoly-zimowej-ENHANCE-Winter-School-in-Data-Literacy

Skip to content