Zapraszamy na festiwal przemiany

8 września 2017

Przyszłości nie da się przewidzieć, ale można ją kształtować. Interesuje nas siła sprawcza człowieka, która może zmieniać świat. Ogranicza nas tylko wyobraźnia Uczestnicy festiwalu Przemiany 14-17 września 2017 w Centrum Nauki Kopernik przekonają się, że moc tworzenia przyszłości ma każdy.

Festiwal Przemiany  „Czyj jest Kosmos?” podejmuje temat eksploracji przestrzeni kosmicznej w kontekście nowych modeli ekonomicznych, społecznych oraz technologii, które przygotowują grunt pod takie projekty, jak wydobycie surowców na asteroidach czy zasiedlenie Marsa.

 

Pytamy: kto będzie czerpał z tego korzyści? Czy planowane misje doprowadzą do zrównoważonej współpracy czy spowodują niebywały wyścig po surowce i władzę? Jak innowacje w Kosmosie zmieniają nasze codzienne życie na Ziemi? Kiedy zyskamy niezbędną wiedzę i narzędzia, by zasiedlić inne planety? Jak funkcjonuje prawo własności w Kosmosie? Do dyskusji zaprosiliśmy astrofizyków, biologów, inżynierów, prawników, humanistów, socjologów, artystów, projektantów, startup’owców.

 

Program festiwalu: wystawa pt. „Powrót na Księżyc” prezentująca badania naukowe, projekty technologiczne oraz prace z zakresu art&science, designu, architektury;

I Kongres Marsjański – debata dla publiczności analizująca problemy kolonizacji planety;  wykład Joe Davis’a – artysty i bioastrofizyka (MIT) i Leopolda  Summerera z  Advnaced Concpets Team (ESA) ; Medialab – Internet rzeczy zamknięte warsztaty dla naukowców – w tym humanistów – i branży kreatywnej;  pokazy filmów Imagine Science Film Festival – o  technologiach kosmicznych i misjach poza ziemskich;  Przemiany Live! –  muzyka elektroniczna w plenerze. Zagrają: Andy Stott (IUK), Demdike Stare (UK), HMOT (Rosja), Astma i FOQL z Polski.  Śniadanie nad rzeką – targ zdrowej żywności , rozmowa o marsjańskich uprawach z exobiologiem, z Wageningen University, spotkanie z analogowymi astronautami misji LUNAR Expedition oraz koncert w Planetarium pt. „Marsjański pył” – zespół Stefana Wesołowskiego i VJ Bęza z wizualizacją na kopule.

Szczegóły: www.festiwalprzemiany.pl

CEZAMAT i Politechnika Warszawska są partnerami festiwalu – zapraszamy

 

Skip to content