Podsumowanie ECSEL CALL FORUM 2018

14 marca 2018

W dniach 6-7 marca 2018 r. w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, odbyła się konferencja ECSEL JU (Electronic Components and Systems for European Leadership Joint Undertaking) Call Forum 2018.

To coroczne wydarzenie odbywa się zawsze w prestiżowych lokalizacjach w krajach Europy Zachodniej. Po raz pierwszy ECSEL JU zdecydował się zorganizować wydarzenie w Polsce. Wybór miejsca miał na celu zarówno promocję CEZAMAT-u,

jak również zachęcenie polskich naukowców i firm do częstszego uczestnictwa w projektach ECSEL JU.
Pierwszy dzień wydarzenia uświetnił swoją obecnością Pan Marcin Ociepa, Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii. Drugi dzień konferencji poświęcony był konsorcjom przemysłowym i przemówienie wygłosił Pan Mateusz Gaczyński,

Wicedyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
6 marca był dniem poświęconym na zapoznanie gości z ideą CEZAMAT-u, działalnością ECSEL JU i AENEAS (Association for European NanoElectronics ActivitieS) oraz tematyką wniosków w ramach programu ECSEL JU.

Działalność CEZAMAT-u przedstawił uczestnikom konferencji prof. Tomasz Skotnicki. Z kolei możliwości uczestnictwa w programie ECSEL JU, AENEAS przedstawiły najwyższe władze tych organizacji Prezydent ECSEL JU – Bert de Colvenaer oraz Prezydent AENEAS – Caroline Bedran.

Natomiast Pan Mateusz Bonecki z firmy Better Solutions przybliżył uczestnikom rolę ECSEL JU w Polsce. 7 marca odbyły się prezentacje projektów i idei, a przede wszystkim spotkania wielostronne i bilateralne w celu budowania silnych konsorcjów projektowych.

Skip to content